sadsad x
asdasd
{{translate.filter}}
SIRALA
{{translate.suppliers}}
{{F.NAME}}
{{translate.price}}
{{price.MIN_SELECTED}} {{target_currency}} {{price.MAX_SELECTED}} {{target_currency}}
Filtrele

Yatak Örtüsü

Çift kişilik, tek kişilik yatak örtüsü modelleri ve yatak örtüsü takımları sizleri bekliyor!

Sıralama seçin
Göster 3 4
Toplam 117 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Yatak örtüsü, kullanılan odaya şık ve modern bir görünüm katmasıyla önemlidir. Birçok farklı örtü modeli bulunmaktadır. Bunlar renk ve tasarımsal olarak birbirinden ayrılır. Bu kadar fazla modele sahip bir ürünü satın alırken kafa karışıklığı yaşanması çok olasıdır. Biz de Favora Home olarak bu yazımızda yatak örtüsü konusunu tüm detaylarıyla ele alacağız. Keyifli okumalar dileriz.

Yatak Örtüsü Modelleri

Bu ürünler, kullanıldığı odaya estetik, şık ve modern bir görünüm katmaktadır. Birçok farklı modele sahip bu ürünlerde, en önemli ayrıştırıcı üretiminde kullanılan malzemedir. Bu konu, ürünün tasarımını ve kalitesini etkilemektedir. Ürünün tasarımını etkileyen diğer bir unsur ise işçiliğidir.  Odanın rengine göre yatak örtüsü almak isteyen kişiler, ürünün yapıldığı malzemeye ve tasarımına önem vermektedir. Böylelikle, odayla uyumlu örtüler daha şık durmaktadır. 

Bu ürünler, konsept tasarımlarına göre de ayrılmaktadır. Özellikle çocukların ilgisini çeken bu tasarımlar, futbol takımları için veya çizgi film karakterleri için yapılan tasarımlar olarak ayrılır.  Bu ürünler renklerine göre de birbirinden ayrışmaktadır. Birçok farklı renkte üretilen örtüleri seçerken, odanıza olan uyumuna önem vermelisiniz. Bu ürünler mevsimsel olarak da birbirinden farklılık göstermektedir. Daha yünlü ve kalın örtüler kışın kullanılması daha uygundur. Peluş ve tüylü yatak örtüsü kışın kullanmaya uygun olan örtülerdendir. Bu modeller odanıza da sıcak bir görünüm katmaktadır. Yazlık yatak örtüsü ise, daha ince kumaşlı olan örtü modelleridir. Keten örtüler yazın kullanmaya uygundur. Bunların yanında, keten, pamuklu ve lastikli yatak örtüleri de her mevsim kullanıma uygundur.

Farklı tasarım ve renkte olan bir diğer örtü modeli de satendir. Saten yatak örtüleri en çok kullanılan modellerdendir. Beyaz ve parlak görünümlü odaya sahip olan kişiler için bu örtüler uygun olmaktadır. Gösterişli bir model olan fırfırlı örtüler dikkat çekici bir modele sahiptir. Bunların yanında, modern, abiye, sade ve kanaviçe tarzında da örtü modelleri bulunmaktadır.

Yatak Örtüsü Ölçüleri Nasıldır?

İdeal yatak örtüsünü kullanmak için öncelikle nasıl bir şey istediğinizi ve tarzınızı belirlemelisiniz. Yatak örtüsü modelleri, tek kişilik, çift kişilik ya da battal boy olarak bilinen king size ölçülerinde üretilir. Burada en doğru kararı kullanım amacınızı belirleyerek verebilirsiniz. İdeal ölçüyü seçmek, örtünüzün odanızda şık durmasını için önem taşımaktadır. Seçeceğiniz örtü ne çok geniş ne de çok küçük olmalıdır. Odanız için en uygun örtü modeli, yatağınızın üç tarafından da sarkarak yere değen modellerdir. Buna dikkat ederek, en doğru örtü modelini seçebilirsiniz.

Yatak Örtüsü Nasıl Yıkanır?

Bu ürünleri uzun süreli kullanmak için nasıl yıkadığınıza önem vermelisiniz. Bu konuda dikkat etmeniz gereken birçok detay bulunmaktadır. Birçok yatak örtüsü takımı çamaşır makinesinde yıkabilir özelliktedir. Bu nedenle, temizlenmeleri kolaydır. İlk yıkamalarda boya vermesi gibi durumlar yaşanmaması adına, tek başına yıkabilirsiniz. Bu ürünleri, yumuşatıcı ve kimyasal içermeyen deterjan kullanarak, makinede kolaylıkla yıkayabilirsiniz.

Yıkarken dikkat etmeniz gereken önemli konulardan birisi de renklerine göre ayırmaktır. Örtünüzün diğer renklerle karışmaması ve doğal formunu koruması, uzun süreli kullanmak adına önem taşımaktadır. Yakın renkteki modelleri kendi aralarında gruplayarak yıkayabilirsiniz. Diğer önemli konu ise, makinede kullandığınız program ve sıcaklıktır. Bunları, kullandığınız örtünün malzemesine göre seçebilirsiniz. Genel olarak, 30 derecenin üstünde sıcaklık kullanmamalısınız. Böylelikle, ürününüz kolay yıpranmayacak ve uzun süre kullanılabilecektir. Her ürünün ölçüleri birbirinden farklı olduğu için, kullandığınız makinenin kapasitesine göre örtülerinizi yıkamalısınız. En büyük boy olan battal boy için uygun bir makineye sahip değilseniz, kuru temizleme gibi alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

Yatak Örtüsü Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Bu ürünü seçerken öncelikle nasıl bir odada kullanacağınıza önem vermelisiniz. Örtünü modelinizi kullanacağınız odada en şık duracak şekilde seçmelisiniz. Bunun yanında, tarzınıza uygun modeli seçmenizde oldukça önemlidir. Yatak örtüleri birçok farklı modelden oluşmaktadır. Gerek tasarımsal gerekse de renk bazında birbirinden farklı modeller vardır. Bu nedenle, odanıza ve tarzınıza uygun olan modelleri belirlemeniz bu kalabalıkta kaybolmamanızı sağlamaktadır.

Bu ürünü alırken diğer bir dikkat etmeniz husus ölçülerdir. Yatak örtüsü seti ölçüleri genellikle, tek kişilik ve çift kişilik olmaktadır. Kullanacağınız yatak için en uygun ölçü, yatağınızın üç tarafından da sarkarak yere değen modellerdir. Bununla birlikte, alacağınız ürünün hangi materyalden yapıldığı da önemlidir. Özellikle kaliteli malzemeden yapılan örtü modelleri, kolay yıpranmaz ve böylelikle daha uzun süre kullanılabilir. Örtü modelleri kullanılan mevsime göre de farklılık göstermektedir. Alacağınız ürünü, kullanacağınız mevsime göre de seçmeye önem vermelisiniz.

Yatak Örtüsü Nasıl Kurutulur?

Bu ürünleri kuruturken dikkat etmeniz gereken bazı detaylar bulunur. Öncelikle, yatak örtüsü modelleri içerisinde çoğu ürün ütülenmeye uygun değildir. Ürünlerin yıpranmaması için buna dikkat etmelisiniz. Ürünleri kurutmak için kullanabileceğiniz en iyi yöntem sermektir. Örtüleriniz kırışmaması için geniş bir alana veya ipe tamamen yayarak sermelisiniz. Evinizin yoğun güneş alan kısımlarına ürünlerinizi sermemelisiniz. Örtülerinizin yoğun güneş ışığına maruz kalması sonucunda renkleri solabilmektedir. Kurutma esnasında bu gibi detaylara önem vererek, ürünlerini uzun süre kullanabilirsiniz.

Yatak Örtüsü Fiyatları Ne Kadar?

Yatak örtüsü fiyatları birçok değişken bazında farklılık göstermektedir. Özellikle, ürünlerin üretiminde kullanılan malzemeler ve ürünlerin tasarımları açısından farklılıklar yaşanmaktadır. Kaliteli malzemeden yapılan örtü modelleri, diğer modellere göre fiyat olarak yüksektir. Aynı zamanda, konsept tasarımlara sahip ürünlerinde fiyatları diğer modellere göre farklılaşmaktadır. Bunlarla birlikte bu ürünlerin fiyatları, markadan markaya veya satıcıdan satıcıya da farklılık göstermektedir.

Favora Home olarak bu yazımızda yatak örtüsü konusunu tüm detaylarıyla ele aldık. Siz de tarzınıza ve odanıza en uygun örtü modelini alarak, odanız için şık bir görünüm yakalayabilirsiniz. Hemen sitemize giderek, kaliteli yatak örtülerimizi inceleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.