sadsad x
asdasd
{{translate.filter}}
SIRALA
{{translate.suppliers}}
{{F.NAME}}
{{translate.price}}
{{price.MIN_SELECTED}} {{target_currency}} {{price.MAX_SELECTED}} {{target_currency}}
Filtrele

Çift Kişilik Battaniye

Çift kişilik battaniye çeşitleri farklı desen ve renk seçenekleriyle sizlerin beğenisine sunuluyor.

Sıralama seçin
Göster 3 4
Toplam 63 ürün görüntüleniyor.
1 2

Çift kişilik battaniye, ev/tekstil kategorisinin vazgeçilmez ürünleri arasında kendine yer bulur. Bu kategorinin en çok talep gören ürünlerinden olan çift kişilik kalın battaniye, özellikle kış aylarında işlevsel bir şekilde kullanılır. Bu özel battaniyeler, desenleri, malzeme yapısı ve ölçüleriyle ciddi bir çeşitlilik yaratır. Farklı markalar tarafından üretilen çift kişilik battaniye modelleri, hem evlerdeki konfor düzeyini artırır hem de yumuşak ve koruyucu yapılarıyla soğuk kış gecelerinde en önemli destekçiniz olur.

Günümüzde üretilen battaniye modellerinin bakımı görece daha kolaylaşmıştır. Bu nedenle de çift kişilik battaniyenizi sorun yaşamaksızın uzun seneler boyunca güvenle kullanabilirsiniz. Mevsime ve evinizin sıcaklık durumuna göre en ideal battaniye seçiminizi yapabilirsiniz. Bahar aylarında tam anlamıyla üşümesek de yine de bir battaniyenin varlığına ihtiyaç duyabiliriz. Bu tip zamanlar için görece daha yumuşak ve ince bir battaniye seçimi yapılabilir.

Doğru havalandırma koşulları ve bakım sayesinde battaniyelerden sağlıklı bir şekilde yararlanabilirsiniz. Birbirinden güzel çift kişilik battaniye modellerini önünüze seren Favora Home üzerinden zevkinizle örtüşen seçeneklere yönelebilirsiniz.

Çift Kişilik Battaniye Modelleri

Havaların soğumaya başladığı dönemlerde battaniyeler yeniden gün yüzüne çıkmaya başlar. Sadece yatarken değil aynı zamanda film izlerken, kitap okurken ya da TV karşısında uzanırken de battaniyelere ihtiyaç duyulabilir. Öte yandan kamp benzeri alanlarda da çadırların içerisinde kullanılabilen ürünlerdir.  Kış aylarının sert geçtiği dönemlerde çift kişilik pamuklu battaniye modelleri ön plana çıkmaya başlar.

Doğru seçilmiş bir battaniye, aynı zamanda uyku kalitenizin ve huzurunuzun da teminatıdır. Mevsime ya da kullanıma bağlı olarak kalın battaniye çift kişilik modelleri ya da ince bir yapıya sahip olan polar grubu, seçimler arasında öne çıkar. Güven ve sıcaklık hissi yaratan battaniye modellerinde kalınlık ve genel ağırlık kadar materyal tipi de belirleyicidir. Yün veya pamuk yüzeylere sahip olan battaniyelerin ısıtma özellikleri daha fazla olur. Yün battaniyeler görece daha kalındır. Bu nedenle mevsim geçişlerinde pek tercih edilmeyebilir.

Pamuk ve polar olarak bilinen modeller ise bu anlamda daha hafif bir yapıya sahiptir. Hafif olmalarına rağmen sıcak tutma özelliklerinden ödün vermezler. Bu arada toz konusunda özel bir alerjiye sahipseniz, ürünün desen ve renklerinden ziyade malzeme tipine dikkat etmenizde fayda vardır. Alerjik bünyeye sahip olanlar için %100 pamuk ya da %100 yün battaniyeler daha idealdir. Yazlık çift kişilik battaniye modellerinde ise görsellik daha fazla ön plana çıkar.

Çift Kişilik Battaniye Özellikleri Nelerdir?

Çift kişilik battaniye seçimlerinde kişilerin boy ve kiloları ölçü alınır. Yatak örtüsü amacıyla kullanılacak olan battaniyelerde yatağın ölçüleri bazı alınabilir. Seçim yaparken battaniyenizin, evin dekorasyonu ve odanızın renkleri ile uyumlu olmasına dikkat edebilirsiniz. Çift kişilik battaniye özellikleri, genellikle malzeme niteliği ile doğru orantılıdır. Bu anlamda akrilik, yün, pamuklu ya da polyester malzemelere sahip olan battaniyelerin her biri farklı özellikler sunar.

Konforlu bir kullanım arayanlar, kadifemsi bir dokusu olan akrilik modellere yönelebilir. Bu tip battaniyeler sadece yatak odalarında değil aynı zamanda genç odalarında da rahatlıkla tercih edilir. Aradığınız özelliklere sahip olan pek çok çift kişilik battaniye modelini Favora Home ayrıcalığı ile kolayca keşfedebilirsiniz.

Çift Kişilik Battaniye Nasıl Temizlenir?

Çift kişilik battaniyelerin nasıl yıkanması gerektiği en önemli sorulardan biri durumundadır. Bu tip battaniyeler çoğunlukla kuru temizleme biçimi ile yıkanabilir. Ancak kimi 9 kilogram ve üstü çamaşır makineleri, bu tip büyük battaniyeleri yıkamakta zorluk çekebilir. Bunun için battaniyenin kendisi değil ıslak ağırlığını ölçü almak gerekir. Makinenin kapasitesini zorlamak, hem battaniyenize hem de makinenize kısa vadede zarar verebilir.

Makinede sıkışık bir şekilde yıkanmaya zorlanan battaniyelerin dokusu ne yazık ki zarar görür. Dolayısıyla makinenin taşıyabileceği maksimum ağırlığa dikkat etmelisiniz. Aynı şekilde yüksek sıcaklığa maruz kalmaması ve çok fazla sıkıştırılmamaları da önemli bir noktadır. Tek kişilik battaniyeler ya da polar battaniyeler temizlik için çok daha uygundur. Fakat battal boy adı verilen battaniyeleri yıkarken pek çok noktaya dikkat etmek gerekir.

Çift Kişilik Battaniye Fiyatları

Çift kişilik battaniyeler pek çok bütçe için uygun bir yapıya sahiptir. Bilindiği üzere yün, özellikle de hayvancılığın yoğun şekilde yapıldığı bölgelerde kolayca bulunan bir malzemedir. Fakat diğer bölgelerde kolay kolay bulunamadığı için bu durum fiyatları doğrudan etkileyebilir. Çift kişilik battaniye fiyatları, bu açıdan ağırlıklı olarak malzeme yapısına göre değişir.

Yün ve pamuk battaniyelerin fiyat standartları polar battaniyelere göre biraz daha yüksektir. Yaşam alanınıza önemli bir görsellik kazandıran battaniyelerin, dantel benzeri özel detaylarla işlenmiş modelleri bulunur. Bu tip dolgunluk ya da zenginlik kazandıran modeller de fiyat noktasında bir kriter olabilir.

En ucuz çift kişilik battaniye fiyatları için Favora Home’un “çift kişilik battaniye” kategorisindeki filtreleme seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Favora Home’da ayrıca sene boyunca farklı markalara ait indirim fırsatları da bulunur.

Çift Kişilik Battaniye Ölçüleri

Çift kişilik battaniye ölçüleri denildiği zaman standart bir ölçüden söz etmek mümkündür. Bu ölçüler; standart bir çift kişilik battaniye için 180x240 cm biçimindedir. Fakat battal bay denilen büyük modellerde ölçüler 220x240 cm olarak değişir.

Kullanıcılar genel olarak kendi boylarına ya da yatak ölçülerine göre uygun bir seçim yapar. Nevresim ve pike boyu da bu anlamda uyum açısından önem kazanır. Yatak odası takımını tasarlarken bu ölçü bütünlüğünü göz önünde bulundurmakta fayda vardır.

Favora Home’un çift kişilik battaniye kategorisinde yer alan en güncel modelleri inceleyebilir ve yaşam alanınızla uyumlu olan ürünleri kendiniz ve sevdikleriniz için tercih edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.